metro mobil referans
rex mobil referans
Kapat



smart mobil

youvin mobil

gitbet mobil
smartbet

you mobils emre

mobil referans

Dns Ayarları Değiştirme

DNS Ayarları

Google DNS, DNS Ayarları, DNS Değiştirme, Open DNS, Windows 7 dns değiştirmek ve Windows XP Dns ayarı. Bir dönem youtube gibi herkesin kullandığı bir sitenin engellenmesiyle yaygınlaşan DNS Ayarları, yasaklar ülkesi olan Türkiye’de hala gerekli bir araç durumunda.

DNS Ayarı

DNS ayarı bilgisayarınızın erişemediği, engelli ve yasaklı sitelere bağlanmasını sağlayan sayılar bütünüdür. 4 bölümdür ve bu bölümler . (nokta) ile ayrılır. Daha teknik bilgi vericek olursak; İnternet ağını oluşturan her birim sadece kendine ait bir IP adresine sahiptir. Bu IP adresleri kullanıcıların kullanımı için www.siteadı.com gibi kolay hatırlanır adreslere karşılık düşürülür. DNS sunucuları, internet adreslerinin IP adresi karşılığını kayıtlı tutmaktadır. DNS kısaca, internet uzayını bölümlemeye bölümleri adlandırmaya ve bölümler arası iletişimi organize etmeye yarayan bir sistemdir.

Yasak Sitelere Giriş için DNS Ayarları aşağıdaki anlatımda mevcuttur..

Aşağıdaki adımları dikkatlice uygulayın..

Denetim Masası’na girip, Ağ Bağlantılarına Tıklayın.
Yerel Ağ Bağlantısı’na sağ tuşla tıklayın ve Özellikler’e girin.
Açılan ekranda İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) seçeneğini işaretleyip, Özellikler butonuna tıklayın.
Aşağıdaki DNS Sunucu Adresini Kullan butonuna tıkayın.
Daha sonra kutucuğa aşağıdaki sayı bütünlerinden birini yazın.
Sayıları yazdıktan sonra, Yerel Ağ Bağlantısı bölümüne tekrar geliyoruz ve sağ tıklayarak açılan bölümde “Onar” diyoruz.

Güncel DNS Ayarları 2012

Google DNS
8.8.8.8
8.8.4.4

Open DNS
208.67.222.222
208.67.220.220

Dnsadvantage DNS
156.154.70.1
156.154.71.1

Norton DNS
198.153.192.1
198.153.194.1

DNS Ayarları Resimli Anlatım

DNS Ayarları

Öncelikle Denetim Masasından “Ağ ve İnternet” kategorisini seçiyoruz. Ardından “Ağ ve Paylaşım Merkezi” bölümüne tıklıyoruz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz görüntü karşınıza gelecektir (Windows 7 için). Bu kısımda “Yerel Ağ Bağlantısı” bağlantısına tıklıyoruz..

DNS Ayarları

Yerel Ağ Bağlantısı” linkine tıkladıktan sonra karşımıza “Yerel Ağ Bağlantı Durumu” penceresi gelecek. Bu kısımda DNS ayarlarımızı yapacağımız için “Özellikler” butonuna basıyoruz.

DNS Ayarları

Yerel Ağ Bağlantısı Özellikleri” ekranı karşımıza gelince, yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere “Ağ Bağlantısı Ögeleri” listelenecek. Bu ögeler arasından “Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğini seçip, “Özellikler” butonuna basıyoruz.

Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” penceresinde “Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan” seçeneğini seçip, sitemizde bulacağınız DNS numaralarını yazacaksınız. Çıkarken doğrulan seçeneğini seçip, tamam butonuna basın.

DNS Ayarları tamamlanmış oldu. Şimdi tamam butonuna bastıktan sonra DNS numaraları bilgisayarınıza uygulandı. Artık yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Sohbet – Yardımlaşma

ultra300

sohbete uye ol

setra300

betson betson